Gościnny występ na Międzynarodowej Konferencji Naukowej

Opublikowano: poniedziałek, 26, maj 2014

        Rok szkolny powoli dobiega końca, ale zapał naszych uczniów do poznawania nowych rzeczy i inwestowania we własny rozwój nie słabnie. Dowodzą tego nowe inicjatywy i przedsięwzięcia. W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań nie tylko podczas obligatoryjnych, szkolnych przedmiotów, ale mogli wybierać z całej gamy zajęć dodatkowych, organizowanych w ramach projektu „Dobry start w przyszłość” lub art. 42. Wszystkie propozycje spotkały się z dużym zainteresowaniem. Między innymi były to zajęcie teatralnie (art.) i taneczne (projekt).

Dzięki tym zajęciom uczniom klas IV – VI  udało się (wspólnie z nauczycielem) zrealizować jedno z większych przedsięwzięć, a mianowicie przygotować profesjonalny spektakl teatralny. Połączenie literatury ze sportem i tańcem przyczyniło się do powstania widowiska profilaktycznego pt. „Kopciuszek na zawodach”. Plany realizacji sztuki były obecne już w ubiegłym roku szkolnym, ale dopiero w tym zostały zrealizowane. Dzięki temu, że takie działanie pojawiło się w programie zajęć teatralnych, mogliśmy skorzystać z zaproszenia, które otrzymaliśmy podczas nawiązania tegorocznej współpracy naszej szkoły z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji. W styczniu pojawiła się propozycja, aby nasi uczniowie wystąpili na organizowanej w maju Międzynarodowej Konferencji Naukowej ”Młodzież na progu dorosłości – zagrożenia, trudności, szanse”, organizowanej przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Postanowiliśmy przyjąć zaproszenie i rozpoczęliśmy próby. Po czterech miesiącach ciężkiej pracy - dnia 20 V 2014r. mogliśmy zaprezentować się przed studentami, pracownikami naukowymi i przybyłymi gośćmi na wyżej wymienionej konferencji. Poprzez 45 minutową sztukę pokazaliśmy jak (między innymi) realizujemy zagadnienia z zakresu profilaktyki w naszej szkole. Wtorkowy wyjazd do stolicy województwa był dla nas niecodziennym przeżyciem, wzbogacającym o nowe doświadczenia. W tym miejscu dziękuję Panu doktorowi Wiesławowi Poleszakowi i pracownikom Zakładu Psychoprofilaktyki i Pomocy Psychologicznej WSEI za zaproszenie na gościnny występ, a Panu Burmistrzowi – Januszowi Urbanowi – za zapewnienie nam transportu na konferencję. Cieszymy się, że nawiązana przez naszą szkołę współpraca jest tak owocna i obustronna, ponieważ tuż przed naszą wizytą w progach WSEI gościliśmy w Starej Wsi Drugiej studentki z V roku psychologii z drugimi (i niestety ostatnimi) w tym roku warsztatami psychologicznymi „Ja w konflikcie”, zorganizowanymi  dla uczniów klas V –VI. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uda nam się kontynuować rozpoczętą współpracę.

Odsłony: 1315