WYJAZD DO MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ I BYCHAWSKIEJ IZBY REGIONALNEJ

Opublikowano: czwartek, 04, kwiecień 2013

Dnia 5 marca 2013r. uczniowie z klasy I i II wraz z wychowawczyniami P. Moniką Korpysa i Renatą Wawrzyńczyk- Smerdel pojechali na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie. Uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych pod hasłem „Oto dom mój: cztery ściany wiersza”. Poświęcone były twórczości Juliana Tuwima, a przeprowadziła je bibliotekarka Pani Joanna Stanicka. Podczas zajęć uczniowie wykonali ilustrację plastyczną do wybranego utworu J. Tuwima. Najwięcej prac powstało do wierszy pt. „Ptasie radio”, „Lokomotywa”, „Bambo”.

Następnie uczniowie zwiedzili Bychawską Izbę Regionalną. W tym „mini muzeum” obejrzeli ręcznie wykonane sprzęty domowe, wyposażenia wiejskich chat, wyroby tkackie, ceramiczne, stolarskie, naczynia, narzędzia rolnicze . Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały Pani Joannie za poświęcony czas i wręczyły drobny upominek.

Odsłony: 991