Niezapomniana lekcja

Opublikowano: sobota, 26, styczeń 2013

25 stycznia 2013 r.byliśmy na niecodziennej wycieczce w Lublinie. Odwiedziliśmy Dom Samotnej Starości. W wyjeździe uczestniczyła cała klasa III z wychowawczynią M. Jezierską i ks. A. Galkiem. Transport zapewnili nam rodzice naszej koleżanki Ewy- Państwo Wierzchoniowie. Celem naszej wizyty był występ dla seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Zgromadziliśmy się w dużej świetlicy. Wystąpiliśmy na scenie. Widownię wypełnili podopieczni Domu- większość na wózkach inwalidzkich. Widok był wzruszający. Każdy nasz wierszyk, piosenka i taniec oklaskiwane były gromkimi brawami. Mieszkańcy bawili się wspaniale, na twarzach „wypisaną mieli radość”. W ostatnim tańcu naszego występu wzięli udział wszyscy zgromadzeni, Ci na wózkach inwalidzkich również. Na pożegnanie obdarowaliśmy wszystkich seniorów symbolicznymi kwiatkami, wykonanymi przez nas na zajęciach.

Dzień ten uważany za bardzo udany. Był dla nas cenną lekcją, jakiej w szkolnej sali nie przeżylibyśmy. Lekcją, która nauczyła nas wiele. Uświadomiliśmy sobie, że jesteśmy szczęśliwymi wnukami i mamy szczęśliwych Dziadków- sprawnych fizycznie i mieszkających z nami.

Cieszymy się, że mogliśmy spotkać tak sympatycznych ludzi, przyczynić się do chwilowego zapomnienia o cierpieniu, samotności i zobaczyć ich szczere uśmiechy.

 

 

Odsłony: 1049