Spotkanie opłatkowe

Opublikowano: środa, 02, styczeń 2013

    Kolejna tradycja naszej szkoły to organizowane co roku spotkania opłatkowe, skupiające całą społeczność szkolną, gości, przedstawicieli władz i przyjaciół szkoły, poprzedzone długotrwałymi przygotowaniami. A więc po kolei: najpierw scenariusz, obsada ról, próby, próby, próby, a w tym czasie jeszcze wykonanie zaproszeń, kartek świątecznych, podarunków dla gości, dekoracji i rekwizytów. Pracy niemało, ale odpowiedzialne za tegoroczne jasełka panie: B. Szmit i G. Rakuś nie były same, otrzymały pomoc od koleżanek i – kolegi: panie J. Łukasik – Tworek i R. Wawrzyńczyk – Smerdel wykonały większość kartek świątecznych, panie B. Balwierz i K. Dalmata szybko i perfekcyjnie wydrukowały zaproszenia, pan M. Wójtowicz skonstruował z drutu stojaczki, na których zawisły bombki – upominki dla gości.

Rodzice zadbali o kostiumy i rekwizyty potrzebne swym pociechom, cierpliwie dostarczali instrumenty i ćwiczyli z dziećmi ich role. Na pewno niektórzy z nich byliby w stanie zastąpić swoje dzieci na scenie! Słyszeli ich kwestie tyle razy!
           Nadszedł najważniejszy dzień – 19 grudnia. Wszystko gotowe, z radością i niecierpliwością oczekujemy na miłych gości zaproszonych do wspólnego kolędowania. Aktorzy na scenie, goście, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły na widowni, p. dyrektor wita:
- księdza proboszcza A. Galka
- radnych: p. B. Tylusa i p. W. Dąbskiego
- nauczycieli emerytów reprezentowanych przez p. M. Milanowską
- przedstawicieli służby zdrowia: p. doktor G. Jurycką i panie pielęgniarki: B. Jasik i B.Stępniak
- pracownika GBP w Starej Wsi, p. K. Dysia

- mamy: p. A. Kudła i U. Baran reprezentujące Radę Rodziców 

     Nie sposób pominąć nieobecności p. burmistrza, któremu ważne obowiązki służbowe uniemożliwiły przybycie do nas. Jest jeszcze nadzieja, że p. J. Urban lub osoba oddelegowana przez niego przybędzie w trakcie uroczystości.

            Rozpoczyna się występ- Ola i Ania z klasy VI zagrały na fletach piękną kolędę, wspomagała je p. Szmit swoim akompaniamentem. Następnie pojawiły się cztery urocze diabełki z piekielnymi akcesoriami i planami zniszczenia miłości wśród ludzi poprzez zabranie im czasu, który odbierano kolejno dzieciom, młodzieży, dorosłym i babci( w mistrzowski sposób zagranej przez M. Cierlak). Wraz z narodzeniem Pana Jezusa zło zniknęło, wszyscy spieszyli do Dzieciątka z darami, witali je śpiewem, wierszami, składali postanowienia. Zapamiętamy kolędę „ Cicha noc” w wykonaniu K. Kaniosa, „ Znak pokoju” wyśpiewany przez N. Sadowską. M. Kudła ( śpiew) i B. Hajduk( gitara) wykonali wzruszającą piosenkę „ Jest taki dzień”, a A. Wielgus słowami utworu sprowadziła do nas Małego Księcia, którym tradycyjnie został P. Pelak.

            Po przedstawieniu jasełkowym przyszedł czas na życzenia imieninowe dla księdza proboszcza i świąteczne, które wszyscy składali wszystkim, łamiąc się opłatkiem. Były również upominki dla gości, słodka niespodzianka od p. radnego W. Dąbskiego, podziękowania i gratulacje.

            Widowisko zaprezentujemy jeszcze dwa razy: 6 stycznia w naszym kościele i 20 stycznia w BCK podczas gminnego przeglądu.

Odsłony: 1085