Wycieczka do "Lubelskiego Animals"

Opublikowano: piątek, 23, listopad 2012

23 listopada 2012r. odwiedziliśmy Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami „Lubelski Animals”. W wyjeździe uczestniczyła grupa dwudziestoosobowa- cała klasa III, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i chętni uczniowie innych klas oraz opiekunki: pani R. Wawrzyńczyk- Smerdel i pani M. Jezierska.

Do wycieczki przygotowywaliśmy się od początku listopada. Aktywnie włączył się Samorząd Uczniowski. Przewodniczący Rafał R. wykonał plakat zachęcający uczniów całej naszej szkoły do pomocy bezdomnym zwierzętom. Gromadziliśmy potrzebne artykuły.

W dniu wyjazdu wyglądało to tak:

1. sucha karma dla– 6kg 350g
  2. sucha karma dla– 3 kg 200g
  3. karma w puszce dla– 6kg 505g
  4. karma w puszce dla kota – 2kg 905g
  5. koce-    6 szt.
  6. ręczniki papierowe-  2 szt.
  7. ręczniki- 7 szt.

Wymienione artykuły przekazaliśmy pracownikom stowarzyszenia na rzecz jego mieszkańców – porzuconych zwierząt. Po schronisku oprowadzała prezes stowarzyszenia pani E. Tarasińska oraz zapoznała nas z losami przebywających tam kotów i psów, których pierwsi właściciele, często w bestialski, okrutny sposób, porzucili.

Widzieliśmy psa, któremu były opiekun zmiażdżył jedną łapkę przejeżdżając go samochodem ( została amputowana- porusza się na trzech) kota, któremu dzieci wyrwały ogon, wiele wdzięcznych, chorych kotków znalezionych w różnych miejscach miasta Lublina i pobliskich wsiach. Na szczęście schronisko to jest na tyle nietypowe, że pracują tam jako wolontariusze lekarze weterynarii i inne osoby kochające zwierzęta. Jest sala przyjęć, szpital, sala operacyjna, hotel dla zdrowych zwierząt oczekujących na adopcję, sprzęt rentgenowski i szereg innych niezbędnych przyrządów do szczegółowych badań. Mieliśmy okazję uczestniczyć w badaniu chorych zwierząt: kota i szynszyla.

Pobyt w schronisku uświadomił nam, że należałoby częściej wspomagać jego mieszkańców. Usłyszeliśmy i zobaczyliśmy, że potrzeby są ogromne, a bezdomnych zwierząt ciągle przybywa.