Projekt "Bullerbyn"

Opublikowano: środa, 08, marzec 2023

Bullerbyn1

Uczniowie klasy III w bieżącym roku szkolnym czytali i omawiali lekturę A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Kilkakrotnie wracali do treści książki. Poznawali położenie Bullerbyn na mapie Europy, życie mieszkańców tej miejscowości. Porównywali obchody Świąt Bożego Narodzenia w Polsce i w Szwecji. Uczyli się szacunku do osób starszych na przykładzie postaci dziadziusia z czytanej książki, a także poznawali techniki zapamiętywania poprzez pracę z tekstem poświęconym zakupom, które robiły Anna i Lisa. W związku z tak bogatym repertuarem uczniowie omawiali lekturę w postaci projektu edukacyjnego, który został zakończony powstaniem makiet osady Bullerbyn.

Uczniowie do pomysłu stworzenia makiet podeszli bardzo entuzjastycznie, ich prace były kreatywne i estetyczne. Do ich tworzenia wykorzystano wiele technik plastycznych.

Bullerbyn2