Z ekologią na TY

Opublikowano: niedziela, 11, grudzień 2022

z ekologia na ty4

Temat ekologii jest bliski uczniom naszej szkoły  nie od dziś, nie tylko od strony teorii, ale i praktyki zachowań proekologicznych.

Badaliśmy  stopień zanieczyszczenia powietrza skalą porostową, sprzątaliśmy teren wokół szkoły i „dzikie wysypiska” śmieci przy pobliskim moście, uczyliśmy się zachowań ekologicznych grając w gry dydaktyczne np. „Ekoeksperymentarium”, „Uratuj ziemię przed lawiną śmieci”, przywracaliśmy odpadom drugie życie organizując  pokaz mody ekologicznej.

Teraz przyszedł czas na segregację odpadów w szkole  dzięki uprzejmości ZZOK w Bełżycach, który zaopatrzył naszą szkołę w kosze do segregacji odpadów.

Podążając za kolejnym ekowyzwaniem nasi uczniowie wraz z nauczycielami opracowali „Szkolny regulamin młodego ekologa”, który zaprezentowali całej społeczności  szkolnej na apelu. Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią bardzo szczegółowo udzielili nam instrukcji jak segregować odpady w szkole, nie zabrakło wierszy, piosenek zachęcających do rozważanego wrzucania śmieci do właściwego kosza.

Dbajmy o ekologię, segregujmy odpady, oszczędzajmy energię i wodę, sadźmy rośliny, żyjmy w zgodzie z naturą, a Ziemia odwdzięczy się nam pięknem i dobrym zdrowiem. Bądźmy odpowiedzialni za naszą Ziemię bo to nasz dom, który trzeba szanować.

z ekologia na ty1

z ekologia na ty2