Dzień owoców i warzyw

Opublikowano: czwartek, 24, listopad 2022

dzien owocow

Światowy Dzień Owoców i Warzyw jest obchodzony każdego roku w trzeci piątek października. Jest to świetna okazja do tego, aby przypomnieć znaczenie warzyw i owoców w naszej diecie. Dlatego też, 20 października 2022 r., uczniowie kl. 0-III naszej szkoły uczcili ten dzień, przygotowując pyszne i zdrowe smakołyki z owoców, warzyw oraz produktów mlecznych. Uczniowie pracując w grupach zadaniowych, przyrządzili owocowe szaszłyki, sałatkę owocowo-warzywną, a także, dzięki zakupionemu z programu „Laboratoria Przyszłości” blenderowi, koktajle mleczno-owocowe.

Uczniowie poprzez zabawę wzbogacili swoją wiedzę na temat owoców i warzyw oraz witamin w nich zawartych. W nagrodę za prawidłowo rozwiązane zadanie otrzymywali do schrupania pyszne i zdrowe marchewki, którymi na pamiątkę tego pełnego emocji dnia częstowali kolegów i koleżanki z klas starszych.

Na zakończenie, w ramach drugiego śniadania odbyła się pyszna i zdrowa uczyta, która była zwieńczeniem pracy uczniów tego niezapomnianego dnia.