Wycieczka do Lublina

Opublikowano: czwartek, 24, listopad 2022

wycieczka lublin 1 3

23 września 2022 r. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Najpierw udali się do Muzeum Wsi Lubelskiej, w którym zgromadzone są zabytki architektury drewnianej i murowanej oraz zbiory etnograficzne z rejonu województwa lubelskiego. Oglądali tam wiatrak, kościół, dworek, kuźnię, zagrody. Uczniowie uświadomili sobie, jak trudne było życie naszych przodków, którzy musieli obyć się bez prądu, telewizji czy komputera. Drugim punktem wycieczki były warsztaty kulinarne. Dzieci robiły pizze z ulubionymi dodatkami. W  tym czasie pozostali uczestnicy wycieczki grali w gry planszowe oraz uczestniczyli w zabawach ruchowych i integracyjnych. Późnym popołudniem wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.