Bijemy rekord w czytaniu

Opublikowano: czwartek, 03, listopad 2022

nr1

Szkoła podstawowa, korytarz, przerwa międzylekcyjna i… błoga cisza. Nikt nie biega, nikt nie krzyczy, nikt nawet nie rozmawia. Wszyscy uczniowie w skupieniu czytają książki. I chociaż brzmi to trochę jak sen, to tak właśnie 20 października wyglądały przerwy w naszej szkole.

Tego dnia przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przewie. Wydarzenie to odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek oraz kampanii Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji jest przede wszystkim promocja czytelnictwa, zachęcanie słuchaczy do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

W biciu rekordu udział wzięła cała społeczność szkolna – przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele. Podczas każdej przerwy zasiadali w wybranym miejscu i czytali przyniesioną z domu książkę. Zaczytanych uczniów można było spotkać na szkolnych korytarzach, w salach lekcyjnych, świetlicy czy bibliotece. Młodsze dzieci natomiast słuchały bajek oraz opowiadań czytanych przez swoich wychowawców.

Czy udało się pobić rekord z poprzedniej edycji (377 586 czytających)? Tego dowiemy się w grudniu. Natomiast już teraz wiemy, że akcja w naszej szkole odniosła duży sukces. Wszyscy mocno się w nią zaangażowali, wielu uczniów zaproponowało organizowanie takiego działania częściej, a byli i tacy, którzy jeszcze przez następne dni każdą przerwę spędzali z książką.

Zdjęcia z akcji na naszej stronie na Facebooku.

koordynator akcji