Aby dotrzeć daleko, nie ma lepszego pojazdu niż książka

Opublikowano: środa, 15, czerwiec 2022

biblioteka.jpegW obecnych czasach książka jest przedmiotem, po który sięga się coraz rzadziej. Pomimo wielu zalet czytania takich jak pobudzanie kreatywności, wzbogacanie słownictwa, dostarczanie informacji oraz doskonalenie umiejętności czytania jest ona odsuwana na dalszy plan kosztem technologii informacyjnej.

Mając na względzie rozwijanie postaw czytelniczych uczniów nasza szkoła ściśle współpracuje z Filią Biblioteki Publicznej w Starej Wsi.         Uczniowie uczestniczą w spotkaniach autorskich organizowanych przez pracowników biblioteki. W bieżącym roku szkolnym odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci Panem Wiesławem Drabikiem.  W kwietniu uczniowie obchodzili Dzień Książki podczas, którego gościem była Pani Ewa Nieściór. Bibliotekarka w ciekawy sposób opowiedziała historię książki, zaprezentowała starodruki, egzemplarze miniaturowe oraz atrakcyjne i nietypowe książki  dla najmłodszych dzieci. Rok 2022 jest rokiem Marii Konopnickiej w związku z tym zostaliśmy zaproszeni do udziału w spotkaniu podczas, którego uczniowie bliżej poznali postać, życiorys i twórczość autorki książek dla dzieci. W rolę pisarki wcieliła się Pani Ewa Nieściór, która ubrana w strój z epoki Marii Konopnickiej w interesujący sposób przedstawiła perypetie kobiety i zapoznała uczniów z jej twórczością. Współpraca szkoły z biblioteką jest systematyczna, uczniowie korzystają z księgozbioru biblioteki, pracownicy  zaopatrują szkołę w brakujące egzemplarze lektur. Przed wakacjami planujemy wyjście do biblioteki w celu wypożyczenia książek na czas odpoczynku. Oprócz działań skierowanych do młodszych uczniów, pracownicy biblioteki organizują również atrakcyjne zajęcia dla uczniów klas starszych.

Dziękujemy za dotychczasową współpracę i liczymy na dalsze wspólne przedsięwzięcia.

dzień_ksiązki.jpg