Dzień pizzy w oddziale przedszkolnym

Opublikowano: środa, 16, luty 2022

dzien pizzy1

9 lutego w oddziale przedszkolnym obchodzony był Dzień pizzy. Już od rana po szkole rozchodził się smakowity zapach. Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką radość dzieciom sprawiło własnoręczne jej wykonanie: smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie na ciasto ulubionych składników, posypywanie serem. Gotowe pizze powędrowały do super piekarnika zakupionego z rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Upieczone ciasto przedszkolaki zajadały z wielkim apetytem. Każdy obecny w tym dniu nauczyciel został również poczęstowany smakowitą porcją tego wypieku.
Dzięki temu działaniu dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Po zakończeniu degustacji wszyscy stwierdzili, że pizza wykonana w domu (przez mamę, babcię) jest najsmaczniejsza i najzdrowsza.
Dziękujemy pani Asi i pani Justynie za fajny pomysł wspólnego robienia pizzy w szkole.
Z wielką niecierpliwością czekamy na przygotowanie (również przez uczniów innych klas) owocowych i warzywnych koktajli z użyciem kolejnego sprzętu (blendera) zakupionego z programu „Laboratoria Przyszłości”.

dzien pizzy2