Rekrutacja 2022

do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej

im. Franciszka Lebiedy w Starej Wsi Drugiej

na rok szkolny 2022/2023

1. Rodzice dzieci, które pierwszy raz zostaną zapisane do oddziału przedszkolnego składają wniosek o przyjęcie wraz z dokumentami niezbędnymi do potwierdzenia spełniania kryteriów wymienionych we wniosku w terminie: od 7 lutego 2022 roku do 25 lutego 2022roku
  2. Wniosek należy złożyć w wymaganym terminie w siedzibie szkoły.
  3. Druki wniosku są dostępne w sekretariacie szkoły oraz w zakładce „Dla Rodzica” na stronie internetowej szkoły.
  4. Przypominamy o obowiązku zgłaszania dzieci realizujących roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne.
  5. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 815625069 lub w siedzibie Szkoły Podstawowej im. Franciszka Lebiedy w  Starej Wsi Drugiej, Stara Wieś Druga 56, 23-100 Bychawa.
  6. Szczegółowy harmonogram postępowania rekrutacyjnego określony przez organ prowadzący dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Bychawie.

KONTYNUOWANIE UCZĘSZCZANIA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

1. Rodzice dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego składają na rok szkolny 2022/2023 deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w naszej placówce.
  2. Druki deklaracji są dostępne w sekretariacie szkoły oraz w zakładce „Dla Rodzica” na stronie szkoły.

Termin składania deklaracji o kontynuowaniu: od 31.01.2022 do 06.02.2022 roku.

do klasy I w Szkole Podstawowej

im. Franciszka Lebiedy

na rok szkolny 2022/2023

Informacja dla rodziców dzieci siedmioletnich i  sześcioletnich o zasadach przyjmowania do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej

im. Franciszka Lebiedy w roku szkolnym 2022/2023.

Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły

1. Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły podlegają postępowaniu rekrutacyjnemu.

2. Rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły składają wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej wraz z dokumentami niezbędnymi do potwierdzenia spełniania kryteriów wymienionych we wniosku w terminie: od 07 lutego 2022 r. do 25 lutego 2022 roku. Wzór wniosku do pobrania w siedzibie szkoły od dnia 07 lutego 2022 r. oraz w zakładce „Dla Rodzica” na stronie szkoły.

3. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 815625069 lub w siedzibie Szkoły Podstawowej im. Franciszka Lebiedy w Starej Wsi Drugiej, Stara Wieś Druga 56, 23-100 Bychawa.

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły

1. Obwód Szkoły Podstawowej im. Franciszka Lebiedy w Starej Wsi Drugiej obejmuje: Stara Wieś Pierwsza, Stara Wieś Druga, Stara Wieś Trzecia.
  2. Obowiązkiem szkolnym w roku szkolnym 2022/2023 objęte są dzieci siedmioletnie zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej im. F. Lebiedy w Starej Wsi Drugiej, które przyjmuje się do szkoły na podstawie zgłoszenia. Wzór zgłoszenia do pobrania w sekretariacie szkoły oraz w zakładce "Dla Rodzica" na stronie szkoły. Zgłoszenia przyjmowane są w terminie od 31.01.2022 do 6.02.2022 roku.
  3. Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat, jeżeli dziecko:
  • korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo
  • posiada opinię poradni psychologiczno – pedagogicznej  o możliwości rozpoczęcia  nauki w szkole podstawowej, wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno – pedagogiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno – pedagogiczną założoną zgodnie z art.168 oraz zatrudniającą pracowników posiadających kwalifikacje określone dla pracowników publicznych poradni psychologiczno – pedagogicznych.

Kryteria rekrutacji są uregulowane uchwałą Nr XXVI/171/2017 Rady Miejskiej w Bychawie.