Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I w świątecznej atmosferze.

Opublikowano: niedziela, 16, styczeń 2022

pasowanie czyt

17 grudnia 2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na czytelnika uczniów z klasy I, która była jednym z działań innowacji promującej czytelnictwo pod hasłem „Biblioteka na nas czeka”. Do tego wydarzenia pierwszaki przygotowywały się od września pod czujnym okiem wychowawczyni pani Renaty Wawrzyńczyk – Smerdel. Jak wiele wysiłku dzieci włożyły przekonali się wszyscy obecni na uroczystości, która odbyła się w świątecznej atmosferze. Uczniowie wykazali się znajomością zasad korzystania z biblioteki szkolnej, znajomością bajek, pięknym czytaniem oraz zdolnościami artystycznymi – cudownym śpiewem i tańcem.

Był to szczególny dzień w życiu naszej społeczności szkolnej, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu pierwszaki zostali oficjalnie przyjęte do grona czytelników biblioteki szkolnej oraz otrzymali dyplomy i upominki.

Druga część akademii miała charakter wprowadzający nas w atmosferę świąteczną – uczniowie z klasy IV przedstawili inscenizację pod tytułem „Polska Wigilia” i złożyli życzenia pani dyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły i całej społeczności uczniowskiej. Pani dyrektor również złożyła wszystkim życzenia świąteczne i wręczyła nagrody uczestnikom konkursu Kartka świąteczna i Co wiem o Bożym Narodzeniu?.

pasowanie czyt1

postacizbajek2