Tak działa nasz wolontariat...

Opublikowano: niedziela, 16, styczeń 2022

Wolontariat

Koniec roku to czas bilansów, refleksji i podsumowań. Zarząd Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej im. Franciszka Lebiedy w Starej Wsi Drugiej na grudniowym spotkaniu podsumował swoją działalność w roku szkolnym 2021/22. Akcji nazbierało się dużo, wspomnimy te największe to: Pomóż i Ty -Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych, Kredkobranie, Szkoła Pamięta, akcja Znicz, akcja świąteczna -zbiórka żywności długoterminowej i środków czystości dla podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie, Góra Grosza.
Trzeba przyznać, że nasz wolontariat działa prężnie i niesie pomoc wielu potrzebującym. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączają się w akcje to jest uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.
Na progu Nowego Roku życzymy wszystkim wolontariuszom z naszej szkoły dużo zdrowia, radości, spełnienia najskrytszych marzeń i ,, potrzeby serca'' dzielenia się z potrzebującymi, bo jak mówi stara maksyma „tylko ten może szczęście mnożyć, kto umie go dzielić z innymi”.
Zarząd Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem.