Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów

Opublikowano: niedziela, 28, luty 2021

kon_bib.jpg

Biblioteka Narodowa, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowała kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:

Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe

W kolekcji znalazły sie publikacje, do których dostęp dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Lektury prezentowane w POLONIE mają warstwę tekstową pozwalającą na pełnotekstowe przeszukiwanie ich treści.

Zachęcamy do korzystania, ale nie zapominajcie również o szerokiej ofercie księgozbioru naszej szkolnej bibliotekiJ.

Anna Piechocka