Świąteczna akcja wolontariatu

Opublikowano: wtorek, 12, styczeń 2021

wolontariat1_1.jpg

Tradycją już w naszej szkole stało się, że corocznie uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu angażują się w różne akcje świąteczne dzieląc się dobrem i sercem z innymi.

Tak też było i w te święta, jakże inne od ubiegłych, ale może ze względu na pandemię jeszcze bardziej wyczekiwane i utęsknione przez tak wielu... Wolontariat naszej szkoły przygotował świąteczne upominki, ciasto i życzenia świąteczne dla podopiecznych domu opieki im. Św. Brata Alberta w Bychawie.

Zachowując sanitarny reżim delegacja Szkolnego Koła Wolontariatu w składzie: Julia Kisiewicz ( ucz. kl. VII), Jakub Kisiewicz (ucz. kl. VI) pod opieką nauczyciela   i pani A. Kisiewicz udała się do Domu Opieki w Bychawie. Wizycie towarzyszył świąteczny, podniosły i bardzo wzruszający nastrój. Siostra przełożona dziękując za odwiedziny złożyła na nasze ręce przepiękne życzenia świąteczne pani Dyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim uczniom wraz z ich rodzinami obiecując dar modlitwy. Dla nas jednak najpiękniejszą formą wdzięczności był uśmiech i łzy wzruszenia podopiecznych oraz utwierdzenie w przekonaniu, że tylko ten może szczęście mnożyć, kto umie go dzielić z innymi.

Składam serdeczne podziękowania uczniom ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz ich rodzicom za czynne zaangażowanie się w akcję, a szczególnie dziękuję pani Anecie Kisiewicz za pomoc i zawiezienie dzieci do Bychawy.

Na progu Nowego Roku życzę wszystkim wolontariuszom z naszej szkoły radości i ,,potrzeby serca'' dzielenia się dobrem z potrzebującymi.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu:

Anna Piechocka