Pasowanie na ucznia 2020

Opublikowano: wtorek, 12, styczeń 2021

pasowanie 6 20210112 1245431001

28 października 2020r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. W związku w z wprowadzonymi przez władze naszego państwa ograniczeniami, wynikającymi z rozpowszechniania się pandemii koronawirusa, miała ona wyjątkowy charakter. Nasi uczniowie pragnęli, aby w tym szczególnym dla nich dniu, byli przy nich rodzice. Niestety w tradycyjny sposób było to niemożliwe. Korzystając z nabytych doświadczeń z nauczania zdalnego w ubiegłym roku szkolnym, postanowiono, że uroczystość odbyła się z wykorzystaniem komunikatora. Dzięki temu uczniowie nie odczuli braku swoich najbliższych, a rodzice mieli możliwość oglądać występ swoich pociech na żywo.

Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów Szkoły im. Franciszka Lebiedy w Starej Wsi Drugiej. Podczas uroczystości uczniowie pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze a także tańczyć. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Szkoły - Martę Żyśko. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy oraz pamiątkowe upominki od wszystkich uczniów naszej szkoły, które odbyły kwarantannę i bezpiecznie mogły być przekazane w tym szczególnym dla nich dniu.

Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów na drodze obowiązków szkolnych.

Wychowawca klasy pierwszej

Monika Korpysa