Opublikowano: piątek, 06, marzec 2020

Dzień Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją szkoły i integruje trzy pokolenia naszej społeczności. W tym roku odbyła się 12 lutego 2020 roku. Jest przygotowywana przez dzieci z klas 0-III wraz z wychowawczyniami: p. Joanną Tworek, p. Renatą Smerdel, p. Moniką Korpysą, p. Karoliną Kostrzewską i p. Justyną Kret. Panie jak zawsze zadbały o piękną dekorację sceny i świetlicy. Pani dyrektor Marta Żyśko serdecznie powitała gości.

Program artystyczny rozpoczęły przedszkolaki wraz z klasą I. Były to wierszyki, piosenki, ale najbardziej radosne i zapadające w pamięci okazały się humorystyczne scenki o relacjach między dziadkami a wnuczętami, które wywoływały na sali gromki śmiech i burzę oklasków. Klasa II przygotowała wiersze i piosenki oraz koncert na instrumentach perkusyjnych przy muzyce Johanna Straussa. Klasa III zaprezentowała trzy układy taneczne. Niespodzianką dla gości był występ klasy VI, która wraz z wychowawczynią p. Ewą Baran przygotowała innowacyjne przedstawienie jasełek w formie teatru cieni. Aktorów wspierał chórek dziewcząt z klasy VII prowadzony przez p. Beatę Kuleszę. Był to już trzeci występ szóstoklasistów. Premiera odbyła się w czasie spotkania opłatkowego w szkole- 20 grudnia 2019 roku. Następnie na zaproszenie Burmistrza Bychawy pana Janusza Urbana nasi uczniowie zaprezentowali się przed szerszą publicznością w czasie samorządowego podsumowania 2019 roku, które miało miejsce 10 stycznia w Bychawskim Centrum Kultury. Nowatorski pomysł pani Ewy był strzałem w dziesiątkę. Widzom dostarczył niezapomnianych wrażeń i emocji. Ruchy, gesty, gra cieni działała na wyobraźnię widza, a nawet wywoływała wzruszenie. Na koniec występów dzieci wręczyły babciom i dziadkom piękne upominki. Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie przy kawie, herbatce i pysznym cieście przygotowanym przez mamy uczniów. Drogie Mamy dziękujemy Wam za te kulinarne popisy oraz obsługę miłych gości. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia i dziękujemy za bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i pomoc wobec swoich wnuków, a naszych uczniów.