Z wizytą w schronisku

Opublikowano: czwartek, 21, listopad 2019

schronisko3.jpg

8 listopada 2019r. uczniowie klas 0- III Szkoły Podstawowej im. Franciszka Lebiedy w Starej Wsi Drugiej uczestniczyli w wycieczce do Lublina.

Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w kinie i obejrzenie właśnie pojawiającego się na ekranach filmu animowanego pt. „Baranek Shaun- farmageddon”. Przygody rezolutnego baranka wywołały wśród dzieci okrzyki radości. Następnie wszyscy w dobrych nastrojach udali się do kolejnego zaplanowanego miejsca – schroniska dla zwierząt.

Nasza wizyta rozpoczęła się od zajęć prowadzonych przez psychologa zwierząt oraz ich trenera, a także opiekuna zwierząt egzotycznych przebywających w tej instytucji. Obydwaj panowie opowiadali z pasją o swoich podopiecznych. Poznaliśmy historię pojawienia się w schronisku niektórych z nich. Następnie udaliśmy się na pieszą wycieczkę, podczas, której dzieci mogły zobaczyć psy, koty a nawet zwierzęta egzotyczne przebywające w schronisku.

Na pamiątkę naszej wizyty uczniowie ofiarowali karmy dla pupili. Deklarowali również, że zaangażują się w zbiórkę niezbędnych produktów dla schroniska organizowaną przez Szkolne Koło Wolontariatu.

schronisko2.jpg