Narodowe Czytanie 2019

Opublikowano: czwartek, 03, październik 2019

czytanie.jpg

19 września po raz pierwszy w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie. Ta ogólnopolska akcja została zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jej podstawowym celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.Na ósme Narodowe Czytanie Para Prezydencka wybrała osiem nowel. Uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni gości wysłuchali utworu Dym Marii Konopnickiej. Tekst czytali radny rady gminy Bychawa Pan Krzysztof Dyś oraz laureaci szkolnego konkursu na piękne czytanie: Kinga Tworek, Krzysztof Lech, Agnieszka Smolińska i Klaudia Sapuła. W klimat lektury wprowadziła zebranych pani Ewa Nieściór, która wcieliła się w sylwetkę autorki i opowiedziała kilka słów „o sobie”. To wyjątkowe spotkanie było efektem współpracy naszej szkoły z Biblioteką Publiczną w Starej Wsi.

Tego dnia obchodziliśmy również drugą rocznicę nadania szkole imienia Franciszka Lebiedy. Z okazji tego niezwykle ważnego dla nas wydarzenia w świetlicy szkolnej została odprawiona msza święta.