FESTYN RODZINNY

Opublikowano: środa, 20, czerwiec 2018

21 maja zorganizowany został w naszej szkole festyn rodzinny. Pierwsza część imprezy, o charakterze patriotycznym, miała miejsce w kościele. Była to spóźniona akademia z okazji 3 Maja. Występował król Stanisław August Poniatowski , eksperci, posłowie w strojach charakterystycznych dla epoki, redaktorki i osoby śpiewające. Druga część majówki, rozrywkowa, odbyła się na terenie szkoły. Pomiędzy występami artystycznymi, pani od wychowania fizycznego proponowała różne konkurencje sprawnościowe, w których współzawodniczyli uczniowie ze swoimi rodzicami, np. wrzucali piłeczki do pudełka albo formowali kule z papieru i trafiali nimi do celu. Były też prezentowane tańce, np. walc angielski, walc wiedeński w wykonaniu uczniów starszych klas, tańczyły też przedszkolaki. Najbardziej podobał się występ rodziców, którzy zaprezentowali inscenizację wiersza „ Rzepka”. Wystąpili w przebraniach, zachwycając swą grą dzieci i dorosłych. Karolina Kanios śpiewała piosenkę z konkursu anglojęzycznego „Uncoditionally”, z repertuaru Katy Pery. Pozostałe atrakcje to wspólny posiłek, ciasta, wata cukrowa, zamek dmuchany, malowanie twarzy i włosów. Taki sposób na spędzenie dnia poświęconego rodzinie podobał się wszystkim.

Natalia Remuszka