WYNIKI KONKURSU „ORZEŁ BIAŁY-NASZA DUMA”

Opublikowano: poniedziałek, 12, marzec 2018

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Orzeł Biały – nasza duma” ogłoszonym przez Kancelarię Senatu z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Najważniejszym celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży znaczeniem symboli naszej państwowości, a także popularyzacja wiedzy o godle narodowym jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa od początku jego dziejów do czasów obecnych. Zadanie uczestników polegało na przedstawieniu w dowolnej technice plastycznej godła polskiego, używanego w wybranym okresie trwania państwowości polskiej, od Mieszka I po współczesność.

29214118 1980897338827110 6784181567389433856 o

Przygotowane przez uczniów klas IV-VII prace prezentowały wysoki poziom artystyczny. Wykonane zostały różnorodnymi technikami, z dużą dbałością o szczegóły. Szkolna komisja konkursowa wyłoniła najlepsze prace:

I miejsce – Piotr Łaszcz kl. VI

II miejsce – Barbara Sadło kl. VII

III miejsce - Agnieszka Smolińska kl. VI

wyróżnienie – Rafał Sadło kl. IV

Zgodnie z regulaminem zwycięskie prace zostały zgłoszone do kolejnego etapu konkursu, którego wyniki poznamy w drugiej połowie kwietnia. Mocno trzymamy kciuki za „nasze orły”.