Wizyta w Domu opieki „Tutela” w Lublinie

Opublikowano: piątek, 12, styczeń 2018

11 stycznia 2018r. uczniowie z klas 0-III, pod opieką swoich wychowawczyń, odwiedzili pensjonariuszy Domu Opieki „Tutela” w Lublinie.
Na spotkaniu dzieci zaprezentowały jasełka, które w tym roku miały nieco inny charakter, gdyż były to „Bajkowe jasełka”. Mali aktorzy wcielili się w postacie ze znanych bajek.W tym roku Maryję, Józefa oraz Dzieciątko odwiedzili min. Kopciuszek, Calineczka, Smerfetka, Czerwony Kapturek, Sierotka Marysia, Pszczółka Maja, Dziewczynka z zapałkami, stary rybak, Krakowianka, Jaś i Małgosia oraz Pinokio. Towarzystwa dzieciątku dotrzymywały dostojne anioły z gwiazdą i lampionami.
Zdjęcia telefon 18.01.2018r. 733 1 Copy

Jasełka wśród obserwatorów wywołały wielkie wzruszenie i radość- i taki właśnie był ich cel. Po przedstawieniu uczniowie wręczyli mieszkańcom drobne upominki na pamiątkę wizyty. Na koniec wszyscy wspólnie odśpiewali teksty najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Śpiew było długo słychać w całym ośrodku. Uczniowie w podziękowaniu otrzymali słodkości.

Dzieci miały okazję bliżej poznać i obejrzeć miejsce, w którym mieszkają podopieczni placówki. Wyjazd był dla uczniów prawdziwą lekcją w terenie, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Mali wykonawcy wraz z opiekunami zostali zaproszeni do kolejnych odwiedzin.