Żywa lekcja historii

Opublikowano: środa, 11, październik 2017

11 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym pt. "Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka” w wykonaniu grupy artystycznej Rekonstrukto. Artyści w przystępny sposób przybliżyli uczestnikom obyczaje tamtych czasów oraz genezę i ideologię sarmatyzmu. Zaprezentowali również tradycyjne szlacheckie stroje, broń i metody walki. Niezapomnianą atrakcją okazał się pojedynek, do którego (po krótkim szkoleniu) stanął Hubert. Kolejną walkę, tym razem w obronie skazanej białogłowy, stoczył Kuba. Trzeba przyznać, że nasi chłopcy poradzili sobie doskonale. Na zakończenie uczniowie mogli osobiście zapoznać się ze wszystkimi rekwizytami. Z dużym zainteresowaniem oglądali zbroję husarską oraz kolekcję broni. Największą popularnością cieszyły się jednak narzędzia tortur. Każdy choć przez chwilę chciał usiąść na krześle inkwizycyjnym i przekonać się jak to jest być zakutym w dyby.

Ta niecodzienna lekcja historii z pewnością na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

22662401 1915408125376032 355832004 o Copy