Zostań autorem znaczka pocztowego

Opublikowano: środa, 10, maj 2017

Gorąco zachęcamy uczniów od 10 roku życia do udziału w konkursie „Świat oczami młodych”. Celem konkursu jest stworzenie projektów znaczków, które przedstawiają szeroko rozumiane hasło „CZAS NA ZDROWIE”.

Pracę konkursową należy wykonać ręcznie na szablonie w formacie A4 dostępnym u organizatorów konkursu lub na stronie www.oczamimlodych.pl dowolną techniką, która nie będzie przestrzenna, np. farbami, kredkami, ołówkiem itp.

Przygotowując projekt postaraj się popatrzeć na ZDROWY STYL ŻYCIA z wielu perspektyw. Na styl życia składa się wiele czynników, pamiętaj przede wszystkim o zdrowym odżywianiu i żywności ekologicznej oraz aktywności fizycznej. Puszczając wodze fantazji, nie pozwól aby umknęło Ci główne przesłanie, które powinno być czytelne dla użytkownika znaczka.

UWAGA! Na pracę nie należy nanosić takich elementów jak napis "Polska" czy nominał - należy przygotować samą ilustrację do hasła "Czas na zdrowie".

Przed rozpoczęciem prac warto odwiedzić stronę www.oczamimlodych.pl i zapoznać się z zakładką POMOCE, a w szczególności ze WSKAZÓWKAMI DO PROJEKTU.

Na wasze prace czekamy do 5 czerwca. Spośród nich szkolna komisja wybierze trzy najlepsze, które zostaną przesłane organizatorom konkursu.

Na bazie zwycięskich prac konkursowych Poczta Polska S. A. przygotuje i wyda 3 znaczki w formie arkusika trzy-znaczkowego. Na znaczku znajdzie się praca laureata, jego nazwisko oraz nazwa szkoły. Znaczki zostaną wydane w październiku 2017 roku. a ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe.

Dodatkowo Komisja wybierze 10 kolejnych prac, które zdobędą wyróżnienia (autorzy prac otrzymają nagrody rzeczowe). Wszystkie prace zostaną opublikowane na stronie konkursu i wezmą udział w głosowaniu Internautów.

Jeśli masz pytania zwróć się do koordynatorów konkursu: p. Ewy Baran i p. Katarzyny Dalmaty.