Już wiemy, jak powstaje miód!

Opublikowano: sobota, 18, marzec 2017

15 marca 2017 roku w Filii Bibliotecznej w Starej Wsi Pierwszej odbyło się spotkanie z p. Wiesławem Lądem, właścicielem Pasieki Starowiejskiej, podczas którego uczniowie klas IV-VI poznali tajniki zawodu pszczelarza.

spotkanie z pszczelarzem 2 20170508 1860019733

Na początku obejrzeliśmy film o pszczołach i pasiekach pana Wiesława. Następnie prowadzący opowiadał, jakie szkoły trzeba ukończyć, aby zostać pszczelarzem. Wyjaśniał nam, jak powstaje miód, z jakich części zbudowany jest ul oraz do czego służą: podkurzacz, odzież ochronna, miotełka i węza.

Mogliśmy także spróbować cukierków miodowych, piernika z miodem i oczywiście miodu. Później robiliśmy opaski na głowę z czułkami pszczoły, rozwiązywaliśmy krzyżówki, a w nagrodę otrzymaliśmy po małym słoiczku miodu nektarowego. Na koniec spotkania obejrzeliśmy jeden odcinek Pszczółki Mai. To było naprawdę interesujące i pełne wrażeń popołudnie.

Julia i Kinga