Wycieczka w detektywistycznym klimacie

Opublikowano: środa, 15, marzec 2017

W dniu 27 lutego 2017 r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Lublina.

Około godziny 7:20 zgromadziliśmy się na placu przed szkołą, po czym pod czujnym okiem opiekunów (p. B. Balwierz, p. E. Baran i p. K. Dalmaty) wsiedliśmy do autokaru.

Najpierw udaliśmy się do znanego nam już teatru na spektakl oparty na powieści Kornela Makuszyńskiego Szatan z siódmej klasy. Z wielkim skupieniem śledziliśmy poczynania głównego bohatera, który z narażeniem życia próbował rozwiązać zagadkę zaginionych drzwi.

Następnie udaliśmy się do restauracji McDonald’s na wspólny „obiad”. Po posiłku pojechaliśmy do, także znanej już niektórym uczniom, bawialni edukacyjnej Klanza. Zajęcia rozpoczęły się od różnych zabaw na interaktywnej podłodze. Polegały one na łapaniu uciekających pingwinów, chowających się w chmurach samolotów czy przeciąganiu liny. Zagraliśmy także w piłkę nożną. Trochę ruchu, dużo śmiechu i odrobina rywalizacji - to była naprawdę świetna zabawa. Po krótkiej przerwie rozpoczęły się warsztaty kryminalistyczne pt. Śladami Sherlocka Holmesa. Pan prowadzący zajęcia wyjaśnił nam, na czym polega praca kryminologa. Dowiedzieliśmy się, do czego służy proszek magnetyczny i karta daktyloskopijna oraz jak pobrać odciski palców pozostawione na różnych przedmiotach. Po części teoretycznej przyszła kolej na działania praktyczne. Prowadzący rozdał nam białe kartki papieru, proszek magnetyczny oraz pędzelki daktyloskopijne. Następnie kazał odcisnąć swoje dłonie na kartce, po czym potrzeć ją delikatnie proszkiem nabranym na „pędzelki”. Po tych czynnościach ukazywały się nasze odciski palców, które później przenosiliśmy na specjalną folię. To były bardzo interesujące zajęcia. W czasie drogi powrotnej jeszcze długo dzieliliśmy się wrażeniami z warsztatów i przyglądaliśmy się swoim liniom papilarnym. Kto wie, może jest wśród nad przyszły Sherlock Holmes.

To był dzień w iście detektywistycznym klimacie. Myślę, że nie było osoby, której by się ta wycieczka nie podobała. Czekamy na więcej… :)

Kinga Mróz kl. VI