Ola i Zuzia w Urzędzie Wojewódzkim

Opublikowano: wtorek, 14, luty 2017

Wielka radość zapanowała w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Starej Wsi Drugiej, kiedy 6 lutego otrzymaliśmy telefon z Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie z wiadomością, że praca plastyczna sióstr Oli i Zuzi Chanaj zajęła I miejsce w konkursie plastycznym ,,Numer alarmowy 112” organizowanym przez Wojewodę Lubelskiego.

Spośród 1200 prac ze 126 szkół, które wzięły udział w konkursie, to właśnie wyklejanka dziewczynek, zdaniem komisji, była najbardziej trafna i osiągnęła sukces. 11 lutego obchodzony jest Dzień Numeru Alarmowego 112. W Urzędzie Wojewódzkim uroczysta gala z tej okazji odbyła się 10 lutego 2017 roku, my zostaliśmy na nią zaproszeni. Ola i Zuzia podczas gali otrzymały gratulacje, dyplomy i upominki od samego Wojewody Lubelskiego – pana Przemysława Czarnka. W czasie spotkania przekazywane były bardzo cenne informacje o właściwym korzystaniu z numeru alarmowego 112. Uświadamianie dzieci od najmłodszych lat jest bardzo ważne, stąd też konkurs o takiej tematyce. Dzień ten na długo zapadnie w pamięci naszych małych laureatek. Zaraz po powrocie do szkoły Ola i Zuzia informowały swoje koleżanki i kolegów o tym, jak ważny jest numer112 w sytuacjach zagrożenia.

Joanna Łukasik-Tworek