Jasełka 2016

Opublikowano: poniedziałek, 16, styczeń 2017

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku na który długo wszyscy czekają. W naszej szkole w dniu 22 grudnia JASEŁKA  w  wykonaniu  uczniów  klas IV, V, i VI wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Rodzice zadbali o kostiumy a dzieci z wielkim zaangażowaniem w przepięknych strojach występowały przed kolegami szkolnymi. Salę zdobiła piękna dekoracja. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy  Heroda, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami przy akompaniamencie gry gitary ks. Krzysztofa.

Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.Po występie głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia i symbolicznie cała społeczność szkolna połamała się opłatkiem.

spotkanie opatkowe 2016 19 20170129 1261754810

Występ powtórzyliśmy 6 stycznia w Kościele Parafialnym w Starej Wsi w Święto Objawienia Pańskiego, przy ogromnym -20°C mrozie. Po wielu problemach i zamianach ról z powodu chorób dużej części aktorów, Jasełka wyszły znakomicie. Gra aktorów  była  pełna otwartości, szczerości i ciepła. Dostaliśmy wiele pochwał i ogrom braw od zebranych. Nasz sukces odnieśliśmy dzięki zaangażowaniu Pani Beaty i ks. Krzysztofa, którzy czuwali nad całą oprawą i wspomagali nas całym sercem. Dźwięk i śpiew kolęd towarzyszył nam jeszcze długo w drodze do ciepłych domów.

Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.