Opublikowano: poniedziałek, 21, listopad 2016

11 listopada obchodziliśmy 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w kościele parafialnym w Starej Wsi, po mszy świętej w intencji Ojczyzny, odbyła się uroczysta akademia. Zaprezentowany przez uczniów naszej szkoły program przybliżyli zebranym najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie, aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści wzbogacone były patriotycznymi pieśniami, recytacją wierszy oraz scenką symbolicznie prezentującą drogę naszej Ojczyzny do niepodległości.

Na chwilę wszyscy mogliśmy się zatrzymać i pomyśleć ,,ile krwi, walki, ile kosztowało zdobycie wolności, stworzenie państwa i armii na tej ziemi, co dziś nas radością jak chlebem karmi”, mogliśmy oddać hołd tym, co za nas polegli oraz uzmysłowić sobie ogromną wartość wolności.

11 listopada 2016 8 20161121 1006541478