XVI Dzień Papieski

Opublikowano: piątek, 04, listopad 2016

"Bądźcie świadkami miłosierdzia"- to temat przewodni tegorocznego XVI Dnia Papieskiego. Hasło to przyświecało również uroczystej akademii w naszej szkole, która odbyła się 28 października pod kierunkiem Pani Beaty i ks. Krzysztofa.

Na scenie wystąpili uczniowie klas IV, V i VI z montażem słowno-muzycznym upamiętniającym pontyfikat papieża - Jana Pawła II. Zdjęcia, piosenki, prezentacje multimedialne min. Z obchodów Światowych Dni Młodzieży odświeżyły i ukazały nam piękne oblicze chrześcijańskiej radości i miłości.

dzie papieski 20161112 1881112050

Ten dzień skłonił nas wszystkich do tego, abyśmy nieśli miłosierdzie drugiemu człowiekowi.Boże Miłosierdzie, którym papież kierował się przez całe życie, które głosił wszędzie tam, gdzie był i do którego nakłaniał podczas całego swojego pontyfikatu. Patrząc na wiarę, nadzieję i piękne czyny papieża każdy z nas powinien się starać być coraz lepszym człowiekiem, z godnością traktującym bliźniego. Przykładem miłości, poświęcenia i miłosierdzia jest św. Matka Teresa z Kalkuty o której też pamiętaliśmy i przybliżyliśmy Jej postać młodszym uczniom.

Uwielbieniem Pana Boga i podziękowaniem Mu  za pontyfikat Jana Pawła II były piosenki śpiewane głośno i radośnie przez wszystkich zebranych : uczniów, nauczycieli i zaproszonego ks. Proboszcza Tadeusza Siwkiewicza.

Tego dnia zostały również wręczone nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu o św. Stanisławie Kostce.Nagrody otrzymali:

I miejsce – Weronika Kasperek

II miejsce– Kinga Tworek

III miejsce– Karolina Kanios, Kinga Mróz, Julia Sękowska

Zaśpiewana przy akompaniamencie gitary pieśń „Barka” zakończyła nasz uroczysty apel. Wszystkim zaangażowanym w obchody Dnia Papieskiego serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom wspomnianego konkursu gratulujemy. Może w przyszłym roku przygotujemy kremówki ?

„Naszym obowiązkiem jest ukazać młodym istotne wartości,

aby byli odpowiedzialni za samych siebie

i przyczyniali się do kształtowania społeczeństwa. ”