Uroczystość św. Stanisława Kostki

Opublikowano: czwartek, 22, wrzesień 2016

W dniu 21 września 2016 r. Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Starej Wsi wraz z nauczycielami, rodzicami i dziećmi rozpoczęliśmy uroczystość z okazji dnia św. Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci i młodzieży, by na progu nowego roku szkolnego prosić dla naszych uczniów o błogosławieństwo i potrzebne łaski.

Z tej też okazji w klasach V i VI odbył się konkurs wiedzy o św. Stanisławie Kostce, wyniki i zwycięzcę poznamy już wkrótce !

uroczysto w stanisawa kostki 4 20161012 1777320741

Gdy nie wiemy co robić , co wybrać, komu zaufać, na ile poddać się woli innych osób, niech światłem będzie dla nas pełna wiary postawa Św. Stanisław Kostki.

Następnie z śpiewem, gitarą i dobrymi nastrojami świętowaliśmy wspólnie przy ognisku. Martwiliśmy się o pogodę ale niepotrzebnie ,pieczenie kiełbasek udało się i wszystkim smakowały-może powtórzymy to za rok ?

Dzięki przybliżeniu postaci św. Stanisława Kostki wierzymy, że będzie on pięknym wzorem do naśladowania dla naszego młodego pokolenia.